موشن گرافیک چیست؟

به تکنیک متحرک‌سازی تصاویر، وکتورها (vectors)، صداگذاری و جلوه دادن (effect) به آن‌ها موشن‌گرافیک (motion graphic) گفته می‌شود. هدف از ساخت موشن‌گرافیک (motion graphic)، انتقال سریع و آسان مطلب به مخاطب، ایجاد جذابیت بصری و افزایش جذب مخاطب است. ایرانما با همراهی تیم مجرب و خلاق خود، کیفیت بالا و هزینه مناسب همواره موفق به کسب رضایت مشتریانش در این زمینه شده است.

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک (motion graphic) به‌طور کلی به ۴ دسته تقسیم‌بندی می‌شود:

  • موشن گرافیک (motion graphic) :

گرچه اصطلاح موشن گرافیک (motion graphic) را برای تمام گرافیک‌های متحرک که شامل صدا و جلوه (effect) هستند، استفاده می‌کنیم اما موشن گرافیک (motion graphic) به‌طور خاص به تولیداتی گفته می‌شود که در آن‌ها تصاویر واقعی و زنده وجود ندارد و تنها از تصاویر و وکتورهای (vectors) گرافیکی به همراه صوت و جلوه (effect) استفاده شده است. این نوع موشن گرافیک (motion graphic) از پراستفاده‌ترین و محبوب‌ترین‌هاست. نمونه‌هایی از آن که در ایرانما قابل تولید است را می‌بینید.

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۱

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۳

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۵

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۷

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۹

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۲

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۴

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۶

نمونه موشن گرافیک قابل تولید – شماره ۸

  • ویدیو موشن (video motion):

در ویدئو موشن (video motion) از تکنیک فیلم‌برداری و استفاده از ویدئوی حقیقی برای قسمت‌هایی از داستان که قابلیت ساخت گرافیکی را ندارند، استفاده می‌کنیم. در ادامه چند نمونه از ویدئو موشن‌هایی (video motions) که در ایرانما قابل تولید است را می‌بینیم.

نمونه ویدیو موشن قابل تولید – شماره ۱۰

نمونه ویدیو موشن قابل تولید – شماره ۱۲

نمونه ویدیو موشن قابل تولید – شماره ۱۱

  • استاپ موشن (stop motion):

در استاپ موشن (stop motion) از عکاسی اشیا و وسایل واقعی و حرکت دادن آن‌ها استفاده می‌شود. بعد از عکاسی اجسام باتوجه به داستان مورد نظر عملیات متحرک‌سازی انجام می‌شود. چند نمونه از استاپ موشن‌هایی (stop motions) که در ایرانما قابل تولید است را می‌بینیم.

نمونه استاپ موشن قابل تولید – شماره ۱۳

نمونه استاپ موشن قابل تولید – شماره ۱۵

نمونه استاپ موشن قابل تولید – شماره ۱۷

نمونه استاپ موشن قابل تولید – شماره ۱۴

نمونه استاپ موشن قابل تولید – شماره ۱۶

  • اینفو موشن (info motion):

در اینفو موشن (info motion) باتوجه به موضوع یا داستان مورد نظر، ابتدا infographic متناسب با موضوع را آماده کرده و سپس عملیات متحرک‌سازی انجام می‌شود. چند نمونه از اینفو موشن‌هایی (info motions) که در ایرانما قابل تولید است را می‌بینیم.

نمونه اینفو موشن قابل تولید – شماره ۱۸

نمونه اینفو موشن قابل تولید – شماره ۲۰

نمونه اینفو موشن قابل تولید – شماره ۱۹

برای دریافت مشاوره رایگان و یا سفارش تولید موشن گرافیک اطلاعات زیر را تکمیل نموده تا کارشناسان مجموعه رسانه‌ای ایرانما با شما تماس بگیرند.