امروزه طراحی گرافیکی به عنصری اساسی در تجارت به شکل فیزیکی و مجازی تبدیل شده است. نیاز به ارتباط مؤثر با مخاطبان، یکی از دلایل استفاده روزافزون از طراحی گرافیکی است. ورود مشتریان و مخاطبان بیشتر به بازار، رقابت برای جذب را سنگین‌تر کرده است. برای باقی ماندن در رقابت، استفاده از طراحی گرافیکی برای جلب مخاطبان ضروری است و روز به روز این نیاز بیشتر حس می‌شود.

دپارتمان تخصصی گرافیک مجموعه رسانه‌ای ایرانما با اعضایی خلاق و مسلط به انواع نرم‌افزارها و تکنیک‌های هنری و رسانه‌ای، در طول سال‌های متمادی، نیاز مشتریان بسیاری را در زمینه‌هایی مانند پوستر، هویت بصری، موشن‌گرافیک و … به بهترین شکل برطرف کرده است.

در تولید یک محصول گرافیکی عوامل زیادی دخیل هستند. کارفرما به عنوان سفارش‌دهنده باید به این موارد توجه کافی داشته باشد تا یک محصول عالی تولید شود و اهداف مورد نظر کارفرما تحقق یابد. این موارد عبارتند از:

تعرفه

یکی از مهمترین عوامل تعیین کیفیت محصول، هزینه‌ای است که کارفرما برای اجرای آن در نظر دارد. بودجه پروژه قبل از شروع آن و با در نظر گرفتن فاکتورهای زیادی تعیین می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان به پیچیدگی طراحی و وسعت آن، اعتبار و تجربه طراحان، و همچنین زمان مورد نظر برای اتمام پروژه اشاره داشت.

هزینه‌ی بالاتری که مجموعه‌های معتبر و شناخته‌شده برای پروژه‌ها دریافت می‌کنند ارتباط مستقیمی با سابقه و عملکرد آن‌ها دارد.

کیفیت

کیفیت یک محصول گرافیکی علاوه‌بر تخصص و مهارت کافی، به خلاقیت و سلیقه‌ی خوب مجری آن نیز بستگی دارد. کیفیت مطلوب یک محصول گرافیکی نتیجه همکاری و هم‌افزایی کارفرما و مجری‌است.

زمان

هرچه مجری زمان بیشتری برای انجام پروژه در اختیار داشته باشد، وقت و انرژی بیشتری به آن اختصاص خواهد داد و نتیجه بهتری حاصل می‌شود. از طرفی تعهد مجری به زمان، خوش‌قول بودن و تحویل به موقع محصول، ارزشیست که قیمتی ندارد.

همکاری متقابل

در فرآیند خلاقانه تولید محتوای گرافیکی، مجری و کارفرما باید ارتباط موثری داشته باشند. این‌که کارفرما هدف و منظور خود را از محصول گرافیکی به خوبی با مجری درمیان بگذارد، در طول انجام پروژه دیدگاه‌های منطقی خود را اعلام کند و در عین حال دست مجری را برای انجام پروژه باز بگذارد و به او اعتماد کند، همه به حصول نتیجه مطلوب کمک می‌کنند.

 

دپارتمان گرافیک ایرانما با سابقه درخشان در خلق محصولات نوآورانه، هدف‌گذاری صحیح و تحویل به موقع، آماده انجام مشاوره و تولید انواع پروژه‌های گرافیکی از قبیل موشن‌گرافیک، پوستر، هویت بصری، عکس‌نوشت، گزارش مدیریتی و انواع اقلام چاپی مشتریان است.